Wake me up when semester ends

Summer has just come and passed
The memories forever last
Wake me up when semester ends,

Like we came to another class,
We never know we grow so fast
Wake me up when semester ends,

Here comes the exam again
Failing from no marks
Darkness is the same again
But men are from the mars,

As my family said
But do not ask me what was that
Wake me up when semester ends,

Summer has just come and passed
The memories forever last
Wake me up when semester ends,

We will be back again
After break when class began
Wake me up when semester ends,

Here comes the exam again
Failing from no marks
Darkness is the same again
But men are from the mars,

As my family said
But do not ask me what was that
Wake me up when semester ends,

Like we came to another class,
We never know we grow so fast
Wake me up when semester ends,

Wake me up when semester ends
Wake me up when semester ends
Wake me up when semester ends...
Correct  |  Mail  |  Print  |  Vote

Semester Ends Lyrics

Vivek Dahiya – Semester Ends Lyrics